Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Volný čas

Volný čas

Jak si u nás užít volno?

Umístění našeho penzionu v Karlových Varech je ideální. Je na okraji města, v klidném a příjemném prostředí, přesto je to od nás kousek do centra. Můžete si tak vybrat, jestli dáte přednost sportu, vyjížďkám na kole, procházkám v přírodě nebo kultuře a památkám. V Karlových Varech se pořád něco děje. Rádi vám při ubytování poradíme, kam zajít a co vidět. Mezitím můžete vybírat z těchto volnočasových aktivit.

Lázeňské město

Karlovy Vary mají atmosféru lázeňského města, která vás do sebe vtáhne. Odpočívá se u nás tak snadno! Zajděte si třeba jen tak na procházku do lázeňské zóny, kde najdete minerální prameny. Nejznámější, nejvydatnější a nejteplejší je karlovarský pramen Vřídlo.

Tento proslulý pramen obklopuje Vřídelní kolonáda. Promenádní hala je otevřená každý den od 6 do 19 hodin. Kromě vřídelní fontány je tu i dalších pět pramenů. Najdete tu i stánky se suvenýry, s vyhlášenými oplatkami, jsou tu restaurace a kavárny.

Karlovy Vary mají celkem pět kolonád, vyhlášená je také Sadová kolonáda nebo Mlýnská kolonáda. Zde mezi 124 korintskými sloupy vytéká pět pramenů. V Karlových Varech můžete pochopitelně využít i celou řadu lázeňských procedur.

Rozhledna Diana

Kamenná rozhledna Diana, která se tyčí 547 metrů nad mořem a je vystavěna v lázeňských lesích nad Hotelem Pupp, lákala turisty už před více než sto lety. Byla otevřena v roce 1914 a město vám ukáže jako na dlani.

K rozhledně se můžete vydat pěšky po lázeňských stezkách nebo využít lanovky. Jízda trvá tři a půl minuty. Na rozhledu pak vede 150 schodů. Na vyhlídku vás může vyvézt i výtah. Vstup na rozhlednu je zdarma. Pokud vám vyhládne, můžete zajít do lesní restaurace.

Jan Becher Muzeum

Becherovka je s Karlovými Vary spojená stejně jako léčivé prameny. Bylinný likér začal Jan Becher vyrábět ve své lékárně v roce 1807. Původně šlo o žaludeční kapky. Nápoj si získal celosvětovou oblibu. Výroba likéru je už přes 200 let obestřena tajemstvím a přesný poměr ingrediencí se předává z otce na syna. Dnes znají recept na Becherovku jen dva lidé. Pokud vás likér a historie zajímají, zajděte se podívat do Jan Becher Muzea, kde můžete vidět krátký film o Becherovce, prohlédnout si původní sklepy nebo předměty související s výrobou likéru. K muzeu náleží i prodejna a bar, kde můžete Becherovku ochutnat.

Muzeum sklárny Moser

Sklo je dalším symbolem Karlových Varů. Moser je pak značka, která je proslavená po celém světě a byla by škoda vynechat místní expozici i návštěvnické centrum Moser. V muzeu mají kolem 2 tisíc exponátů, jež stojí za obdiv. Zajít můžete i na prohlídku sklářské hutě a během exkurze můžete obdivovat, jak ze žhavé skleněné hmoty vznikají unikátní skvosty.

Procházka v lesích

Karlovy Vary mají příjemné lázeňské lesy jako stvořené pro pěší túry nebo pro výlety na kole. Pohybu si můžete užívat na 180 kilometrech cest, stezek a pěšin. Všechny trasy jsou přehledně značené. Většina z nich je pojmenovaná po slavných karlovarských hostech. Stejně jako oni kdysi i vy nyní můžete odpočívat v altáncích nebo jiných drobných stavbách vybudovaných pro pocestné.

Vyhlášená sportoviště

Karlovy Vary jsou také městem sportu. Najdete tu vybavení na téměř všechny sporty: tenisové kurty, golfová hřiště, volejbalová hřiště, cyklostezky, střelnice, motokáry, fitness, plavecký bazén a další.

Kam konkrétně zajít sportovat?

Restaurace

Když vám po sportu vyhládne, v Karlových Varech se dobře najíte v mnoha restauracích. Některé z nich jsou i v okolí našeho penzionu. Rádi vám doporučíme, kam zajít na oběd, na večeři, do cukrárny nebo na drink.

Už víte, co budete v Karlových Varech dělat? Pak zbývá jediné – rezervujte si u nás pokoj.